My drawing technique

17. října 2015 v 16:33 | Madeline
Přináším trochu netradiční článek. Je ro o mojí kreslící technice, protože často tu slyším, že kreslit umím. Tak se vám svěřím s mým Top Secret a doufám, že vám s kreslením pomůžu a tenhle "návod" taktéž.


Každý by měl začínat náčrtem, to je řídící pro celou vaši kresbu. Samozřejmě je lehce, klidně světle modrou pastelkou. Náčrt, jako ten lehký a řídící, je často zapomenutý a hned se vrhnou na obrys těla, vlasů a oblečení. Zkuste si někdy nakreslit kruh doprostřed dát svislou čáru doprostřed. Poté dvě vodorovné čáry na vyznačení úrovně očí a poté tělo jako jednoduché čáry, které se neohýbají. Začíná se hlavou, která diriguje celé tělo. Když začněte tělem často se stává, že je hlava nafouknutá jako balón a tělo je malinké.

Až teď se může dělat obrys. Nejlepší je ho udělat tužkou a drobounkými tahy. Netlačit na tužku, ale lehce a pomalu kreslit obrys. Pokud máte předlohu, tak podle předlohy. Jestli kreslíte podle fantazie, je jen na vás, jak to bide vypadat. Poté tužku obtáhněte černou tenkou fixou, popřípadě propiskou. Když obrys obtáhnete, můžete vygumovat tužku a bude z toho čistý černý obrys. Bude to vypadat lépe než mít tužku a do toho všelijaké fixy a pastelky. V nejhorším můžete obtáhnout černou pastelkou.

Teď je čas na vybarvování. Budu popisovat používání pastelek, protože s akrylovými barvami je to složitější. Je nejlepší začít stínováním. Můžete si všechno navrhnout, kde chcete tmavší barvy. Většina stínuje tak, že prostě víc zatlačí na pastelku. Ale lepší je, když použijete dvě barvy. Např. máte tmavě fialovou barvu, tak místo toho, abyste na ni zatlačili, použijte tmavší modrou. Na pleťovou barvy použijte oranžovou a hnědou. Na růžovou zase červenou. Na stínování si dejte záležet, protože to dodá obrázku opravdovost.

Nakpnec je dobré se zaměřit na detaily. Pokud se někde obrázek třpytí, dejte tam třpytky. Bude to vypadat lépe, když kresby vydetailujete. I malé detaily (např. Elsiny šaty) můžou kresbu změnit!

A opravdu nakonec, vám chci ukázat svůj nejnovější výtvor, Midnight Sparkle:

 


Komentáře

1 Bunny Bunny | 17. října 2015 v 21:00 | Reagovat

Nádherná kresba! ďakujem za menšiu radu :D Ale mne to aj tak nepomôže, ja som 100% antitalent xD

2 6patron 6patron | 18. října 2015 v 16:18 | Reagovat

krásná kresba :)

3 Hanninka Hanninka | 18. října 2015 v 21:54 | Reagovat

Ta Twil sa ti naozaj podarila.ja to tiež tak robím s tym náčrtom a tak a potom to jabešte 500 krat gumujem xD !

4 Týnuše Týnuše | Web | 19. října 2015 v 12:24 | Reagovat

Tvé kresby jsou krásné ... :) Máš skvělé rady!

5 MH Zuzka MH Zuzka | Web | 20. října 2015 v 14:22 | Reagovat

Skvělé rady, já jsem dřív většinou kreslila hned tužkou silné a jasné linky. Pak to taky jde poznat, když se něco snažím vygumovat. Ale teď už si to většinou aspoň světleji načrtnu. Teď už se učím kreslit i reálnou postavu, takže to většinou s velikostí hlavy už tak moc nepřeháním. Ale stejně: everky i monsterky, což je nejčastější předmět mého kreslení, mají velké hlavy. :D Nás paní učitelka v ZUŠce učí, že si máme papír rozdělit dvěma čarami na půlky a měřit si poměry. To s tím kruhem by mohl být taky dobrý nápad, na něco symetrického.

Jinak ta tvá kresba je nádherná!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
U videí a obrázků s Korejci nevlastním nic kromě Topp Dogg, BTS, EXO, Seventeen, Super Junior, iKon, BigBang, Winner, Block B, Teen Top, UP10TION, B.A.P., BTOB, GOT7, Monsta X, VIXX, Infinite, Madtown. a SHINee...
lol, dělám si srandu, nezabíjete mě, plz.
©2014-2016